مقالات

قطره چشم جوشکاری موثر جهت رفع برق زدگی چشم

قطره چشم جوشکاری موثر جهت رفع برق زدگی چشم

برق زدگی چشم احساس دردناکی مانند وجود شن در چشم فرد جوشکار است . این مقوله یک داستان رایج و پیش پا افتاده است که هنگامی رخ می دهد که بطور اتفاقی یا بدون استفاده از ماسک جوشکاری به قوس الکتریکی جوشکاری نگاه می کنید و با پدیده برق زدگی چشم مواجه می شوید . در این مقاله راه کارهای خانگی برطرف کردن برق زدگی چشم را یاد می گیرید و می توانید از قطره چشم جوشکاری که بطور طبیعی تهیه کرده اید برای درمان برق زدگی استفاده کنید .

برق زدگی چشم چیست

بگذارید برق زدگی چشم را بیشتر تشریح کنیم . آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که چشم هایتان در اثر نگاه کردن به نور آفتاب یا قرار داشتن طولانی مدت زیر نور آفتاب سوخته باشد . اگر در چنین شرایطی بوده باشید به درستی می توانید حس فردی که چشمانش به دلیل جوشکاری برق زده شده است را درک کنید .

سوختگی فلش التهاب وحشتناک قرنیه است . این بافت قسمت جلوی چشم قرار دارد .  سوختگی قوس یا فلش هنگامی رخ می دهد که کسی در معرض نور مضر ماوراء بنفش (UV) باشد. اگرچه می تواند در اثر انواع نور ماوراء بنفش ایجاد شود ، مشعل های جوش دلیل اصلی این نوع سوختگی هستند.  به همین دلیل به آن “چشم قوسی” یا فلش جوشکار گفته می شود.

مطمئنا می دانید ، این پدیده می تواند هر دو چشم را تحت تأثیر قرار دهد.  مسئله این است که قرنیه شما می تواند ظرف 2 تا 3 روز خود را ترمیم کند و معمولاً این ترمیم اثری از خود به جا نمی گذارد.  اما ، اگر برق زدگی شدید باشد و درمان نشود ، ممکن است به عفونت تبدیل شود.  این اتفاق می تواند کشنده باشد و ممکن است به از بین رفتن جزئی بینایی منجر شود.

اگر می خواهید از برق زدگی چشم پیش گیری کنید بهتر است از یک کلاه جوشکاری مناسب استفاده کنید.

قطره چشم جوشکاری

علائم برق زدگی چشم

آیا تا به حال به طور اتفاقی به نور UV نگاه کرده اید؟ بله ، نگاه کردن به نور UV می تواند آسیب جدی به چشم وارد کند.  سوزش چشم می تواند حسی ناخوشایند ایجاد کند. در حقیقت ، قسمت سفیدی چشم شما ممکن است قرمز یا صورتی به نظر برسد ، و سایر علائم ناخوشایند ممکن است باعث سوزش مانند پف کردن ، خارش و ترشحات چشم شود.

بنابراین چگونه می توانید متوجه شوید که برق زدگی چشم برای شما اتفاق افتاده است ؟ در اینجا برخی از نشانه هایی که ثابت می کند دچار برق زدگی چشم در اثر استفاده از دستگاه جوشکاری شده اید اشاره می کنیم .

 • چشم های پرخون
 • درد (خفیف تا بسیار شدید)
 • چشمان اشک آلود
 • حساسیت به نور
 • تاری دید
 • احساس چسبیدن چیزی به چشم شما

مراقبت های انجام گرفته در منزل بعد از سوختگی چشم
ممکن است برای التیام و درمان سوختگی چشم محصولات متنوعی به شما پیشنهاد شده باشد مانند قطره چشم جوشکاری و تجویزهایی در این خصوص . مطمئنا این تجویزها راه حل های کارایی هستند اما فراموش نکنید که از هیچ کدام از آن ها بدون تجویز پزشک استفاده نکنید . اما اگر شما هم جزء افرادی هستید که به طب سنتی اعتقاد دارید و راه های بدون عوارض استفاده از درمان های خانگی را جز روش های خود قرار می دهید پس خواندن ادامه این مطلب به شما پیشنهاد می شود .

استفاده از قطره چشم جوشکاری  شیر

یک قطره شیر می تواند جادو کند!

بله، چیزی که شنیدید درست است. از آنجایی که شیر یک داروی عالی برای سوختگی پوست است ، در برق زدگی چشم نیز تاثیر بسزایی دارد .  شیر دارای آنزیم های طبیعی است که در درمان خارش های ایجاد شده در برق زدگی چشم به خوبی عمل می کند.  در عین حال ، اگر در اثر نگاه کردن زیاد به صفحه گوشی یا لپ تاب نیز چشم های شما خسته شده باشد برای تسکین و رفع التهاب می توانید آن را امتحان کنید .

چگونه از قطره چشم جوشکاری شیر استفاده کنیم

شیر را بجوشانید و سپس بگذارید تا خنک شود تا دمای آن به دمای اتاق برسد .  سپس باید یک توپ پنبه ای را در آن شیر خنک فرو کنید و آن را به آرامی روی ناحیه چشم آسیب دیده بگذارید .

چند بار باید از قطره چشم جوشکاری شیر استفاده کنیم؟

برای مدت 3 تا 5 دقیقه آن را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید . بهتر است این کار را 2 بار در روز انجام دهید .

استفاده از قطره چشم جوشکاری چای

بله درست متوجه شدید چای نیز یک راه کار طبیعی و خانگی برای التیام بخشیدن به چشم های برق زده است . چای  حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باعث تسکین التهاب و درد بوجود آمده در چشم می شوند . این روش نه تنها برای درمان برق زدگی چشم موثر است بلکه سایر مشکلات مرتبط به چشم مانند پف چشم و حلقه های تاریک را نیز برطرف می کند .

استفاده از خیار

ممکن است از دیدن خیار در این لیست تعجب کنید . بنا بر تحقیقات زیادی که صورت گرفته متوجه شده اند که خیار یک ماده خنک کننده عالی است که کاملاً سرشار از آب است . استفاده از آن سبب رفع خارش و خشکی پوست اطراف چشم می شود و  آن نواحی را آبرسانی می کند.  این ماده مرطوب کننده ای عمیق را به محل سوختگی اعمال می کند .

نحوه استفاده از خیار به چه صورت است؟

دو برش غلیظ خیار بردارید ، چند دقیقه در یخچال قرار دهید و آنها را روی چشم بگذارید. بله به همین سادگی .  این کار را سه بار در روز انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

استفاده از ویکس

مطمئنا زمان هایی که آب ریزش بینی یا سر درد دارید از این پماد استفاده کرده اید . بله درست متوجه شدید یکی دیگر از مواردی که می توانید برای رفع برق زدگی چشم از آن استفاده کنید پماد ویکس است . در واقع ، پماد ویکس برای تسکین سریع درد ، در بین جوشکارها کاملاً محبوب است.   حقیقت این است که این ماده ژله ای باعث می شود چشمان شما تمیز و آبکی شود.

حالا بیایید بررسی کنیم که چگونه باید از آن استفاده کنیم . با دقت فراوان مقداری از پماد ویکس را زیر چشم بمالید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید. موردی که در این درمان خیلی مهم است این است که  اطمینان حاصل کنید که هیچ ژله ای از پماد داخل چشم شما وارد نمی شود

استفاده از قطره چشم جوشکاری  گلاب

گلاب نه تنها معجون جادویی زیبایی است ، بلکه در درمان سوزش ناشی از برق زدگی چشم نیز می تواند عالی باشد. احساس خنک کننده ای موجود در آن باعث کاهش خارش و تورم می شود . برای استفاده از آن باید چکار کنید ؟ یک توپ پنبه ای بگیرید و آن را در گلاب خیس کنید. سپس آنها را روی چشم های آسیب دیده قرار داده و به مدت 10 دقیقه بگذارید که روی چشمان شما بماند .

استفاده از سیب زمینی

وقتی صحبت از برق زدگی چشم می شود همیشه به یاد سیب زمینی بیفتید . نکته جالب این است که سیب زمینی یک اثر خنک کننده قوی دارد که باعث کاهش التهاب اطراف چشم می شود. در ضمن ، درد موجود در چشم را به حداقل می رساند و سوزش را تسکین می دهد .

برای استفاده از سیب زمینی باید چه کار کنید ؟

تمام آنچه شما نیاز دارید یک سیب زمینی و یک پارچه خیس است. اول از همه ، سیب زمینی ها را پوست بکنید و آن ها را قطعه قطعه کنید و آن ها را روی پارچه خیس قرار دهید . دستمال را به همراه سیب زمینی های داخل آن برای 5 دقیقه درون یخچال قرار دهید . سپس دراز بکشید و آن پارچه را روی هر دو چشم قرار دهید. آن را 10-15 دقیقه نگه دارید.

استفاده از  آلوئه ورا

بله ، آن برگهای سبز ضخیم و گوشتی می تواند جادو کند!

این گیاه ساقه کوتاه ، آب مناسبی را در برگهای خود ذخیره می کند. به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی ، آلوئه ورا به عنوان یکی از شفابخش های طبیعی بسیار عالی برای کاهش درد چشم استفاده می کنند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

ژل آلوئه ورا تازه (2 قاشق غذاخوری) را درون آب سرد مخلوط کنید سپس پنبه را به آن آغشته کنید.  حالا فقط پنبه خیس شده را به مدت 10 دقیقه روی چشم های آسیب دیده خود قرار دهید.

استفاده از قطره های چشمی گشاد کننده

از این قطره های چشمی گاهی برای استراحت دادن به ماهیچه های چشمی استفاده می شود . این قطره ها درد چشم را تسکین می دهد و اجازه می دهد تا چشم های شما استراحت کند . هنگام استفاده از این نوع قطره ها مردمک چشم شما ( قسمت سیاه چشم ) بزرگ تر می شود . این عوارض ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد .

استفاده از آنتی بیوتیک

ممکن است به شما پیشنهاد شود که از قطره های  آنتی بیوتیک استفاده کنید . برای استفاده از این قطره ها حتما دستور پزشک را رعایت کنید .

برخی از نکته های اضافی برای تسکین سریع برق زدگی چشم ها

 • پلک های خود را با آب بشویید. شستشو می تواند مواد تحریک کننده و حساسیت زا را از چشم شما خارج کند ، به طوری که می تواند خشکی و التهاب چشم را کاهش دهد.
 •  برای حفظ رطوبت چشم ، آب بیشتری بنوشید. مهمتر از همه ، آب خشکی بدن را کاهش می دهد. بنابراین ، خشکی چشم می تواند باعث سوزش ، لک و تحریک پوستی شود.
 •  یک پارچه نخی را در آب گرم خیس کنید و چندین بار در روز کمپرس گرم را روی چشمان بسته خود بمالید.
 •  برش های خیار را روی چشم بسته بمالید تا تورم ، التهاب ، پف و سوزش را کاهش دهید.
 •  مکمل های بیشتری مانند اسیدهای چرب امگا 3 بخورید تا بر خشکی چشم و سوزش آن تسکین یابد. مکمل های حاوی امگا 3 عبارتند از ماهی، ماهی سالمون و ساردین .

توصیه های کلی هنگام استفاده از قطره چشم جوشکاری

 • قبل از اینکه چشم های خود را لمس کنید دست های خود را بشویید.
 •  دست خود را به چانه خود تکیه دهید و پلک پایین خود را به سمت پایین بکشید.
 •  سر خود را به سمت عقب خم کنید و قطره چشم جوشکاری را در آن بچکانید.
 •  دقت کنید که نوک قطره چکان به چشم شما برخورد نکند .
 •  این کار را تا چند روز ادامه دهید تا دیگر اثری از برق زدگی در چشم شما وجود نداشته باشد .
 •  قطره چشمی را در یخچال نگهداری کنید .

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم . منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

منابع : betterhealthfixitmanblog

3.3 16 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطف خدا

سلام..
فوری ببخشید برای درمان جوش زدگی چشم باید چی کار انجابدم

مدیر سایت

سلام وقت بخیر
یکی از همین کارهایی که توی این صفحه نوشته شده انجام بدید.

نجیبه

برای برق گرفتگی از جوشکاری کدوم قطره خوبه

صابر

تتراکایین