مقالات

کانکتور جوشکاری چیست، چند نوع دارد و چگونه عمل میکند؟

کانکتور جوشکاری چیست، چند نوع دارد و چگونه عمل میکند؟

کانکتور چیست و چگونه عمل میکند؟

کانکتور (به انگلیسی Connector) قطعاتی هستند که  معمولا برای اتصال بخش های مختلفی به کار می رود. ریشه این واژه کلمه Connect به معنای اتصال هست و خود کانکتور یعنی اتصال دهنده.
کانکتور وسیله الکترومکانیکی است که یک اتصال جداشدنی را میان دو زیرمجموعه یک سیستم الکتریکی و الکترونیکی برقرار می کند بدون اینکه تأثیری منفی بر کارکرد سیستم داشته باشد. کانکتور در واقع یک وسیله الکترومکانیکی است که کار آن انتقال جریان الکتریکی و داده است، هر ارتباطی میان دو وسیله مکانیکی نیازمند جریان الکتریکی یا داده است. به عنوان مثال یک کلید و پریز یا دوشاخه برق کارش انتقال جریان الکتریکی است و یک نوع کانکتور محسوب می شود. کار کانکتور کم وزیاد کردن برق نیست بلکه انتقال جریان الکتریکی و دیتا است.

انواع کانکتور

کانکتور ها به دو دسته نری و مادگی تقسیم میشوند اما از نظر تنوع قابل شمارش نیستند و تعداد آن ها زیاد است به طوری که هر دستگاه و مورد خاص نیازمند یک کانکتور است. کانکتورها در حوزه های بسیار و مختلفی از جمله پزشکی، نفت و گاز، ریلی، خودرو، هوا و فضا، دریایی و صنعت جوش و برش  کاربرد دارند.

برای تماشای تمامی دستگاه های جوش اینورتر وینر روی لینک زیر کلیک کنید

دستگاه جوش اینورتر

کانکتور جوشکاری چیست و چگونه عمل میکند؟

یکی از استفاده های کانکتور در در دستگاه های جوشکاری می باشد که این کانکتور های به صورت نری مادگی به هم اتصال پیدا میکنند. در دستگاه های جوشکاری بیش از 20 مدل کانکتور جوشکاری وجود دارد که به ترتیب 25، 50، 75، 95 و . . . را دارا میباشد. کانکتور جوشکاری به صورت کابل جوش به دستگاه جوش و کابل جوش به کابل جوش مورد استفاده قرار میگیرد . بدنه ی کانکتور مادگی دستگاه جوش دارای عایق باکالیتی نسوز می باشد و کانکتور نری کابل دارای عایق لاستیکی ضد سایش می باشد که هردوی آنها توسط فرایندی تولیدی که انجام شده به نحوی در هم ققل شده (کانکتور نری در کانکتور مادگی قرار میگیرد) و سطح بیرونی فلز نری و مادگی به هم چسبیده و اتصال جریان را برقرار می کند و همچنین نوع متریال فلز کانکتور از برنز جهت انتقال سریع جریان می باشد.

بسته بندی شکیل کانکتور نری و مادگی وینر

امروزه اهمیت بسته بندی به عنوان اولین فاکتوری که میتواند نظر مشتری را به سمت ویترین مغازه شما جلب کند برهیچ کس پوشیده نیست. بر طبق نظر متخصصان حوزه بازاریابی و فروش یک سوم تصمیم گیری مصرف کننده بر اساس بسته بندی محصول صورت می گیرد.

از این رو شرکت وینر مصمم شد تا علاوه بر حفظ کیفیت برتر کانکتورهای جوشکاری خود که از مواد اولیه درجه 1 برخوردار است جهت کسب رضایت بیشتر مشتریان، یک گام به جلو برداشته و برای اولین بار کانکتورهای جوشکاری را در بسته بندی شکیل و اصیل عرضه کند. این اقدام علاوه بر کمک به مشتریان عزیزمان در جهت فرآیند بازاریابی موجب حفظ محتویات بسته بندی و تسهیل در حمل و نقل و جا به جایی می شود.

امید است تلاش ها و کوشش ما در زمینه خدمت رسانی بهتر موجب بهره مندی همکاران در صنعت جوش و برش شود.

برای دیدن کانکتور های وینر روی لینک زیر کلیک کنید

 

از اینکه این مقاله را مطالعه نمودید متشکریم، اگر انتقاد و پیشنهادی در پیرامون این مقاله دارید در قسمت دیدگاه بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *