مقالات

چه دستگاه جوشی برای جوشکاری آلومینیوم مناسب است؟

چه دستگاه جوشی برای جوشکاری آلومینیوم مناسب است

آلومینیوم یک ماده سبک است که به دلیل خواص ویژه‌ی آن، جوشکاری صحیح آلومینیوم به نسبت دشوار است. یادگیری نحوه جوشکاری آلومینیوم به زمان و تمرین نیاز دارد، اما اطلاعات و منابع مناسب مناسب می تواند به شما در شروع کار کمک کند. از این راهنما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه جوشکاری آلومینیوم، دستگاه مناسب برای جوشکاری آلومینیوم و نحوه انتخاب لوازم مناسب برای هر کار استفاده کنید.

ویژگی‌های آلومینیوم چیست؟

در ادامه می خوانید... پنهان

آلومینیوم فوق العاده انعطاف پذیر است، به همین دلیل با آلیاژهای گوناگون ترکیب می‌شود. آلیاژهای آلومینیوم بیشتر از آلیاژهای فولادی برای جوشکاران چالش ایجاد می کند. آلومینیوم دارای نقطه ذوب پایین و رسانایی بالاتری نسبت به فولاد است که می تواند منجر به سوختگی، به ویژه در ورق های آلومینیومی نازک شود. سیم تغذیه آلومینیومی نسبت به نوع فولادی آن نرم‌تر است و می‌تواند در فیدر پیچیده شود. انتخاب روش جوشکاری آلومینیوم بستگی به نیازها، کاربرد خاص و مهارت های جوشکار دارد. جوشکاری آلومینیوم به دلیل خواص منحصر به فرد آن با جوشکاری فولاد متفاوت است. با وجود اینکه جوش دادن آلومینیوم به فولاد برای پروژه های خاص امکان پذیر است ولی چالش اصلی اجرای آن در این است که برای جوش فولاد به دمای 2500 درجه و برای جوش آلومینیوم به دمای 1221 درجه نیاز دارید.

جوشکاری آلومینیوم نیاز به درک کامل از فرآیند جوشکاری TIG و همچنین تورچ TIG دارد. جوشکاری TIG یک تکنیک پیشرفته است که شامل استفاده از هر دو دست به صورت کند و کنترل شده میباشد. کیفیت عالی این نوع جوشکاری آن را به یک انتخاب رایج برای جوشکاری آلومینیوم و سایر فلزات تبدیل می کند.

رسانایی حرارتی و تخلخل نیز در هنگام جوشکاری آلومینیوم در برابر فولاد از نگرانی های اصلی هستند. برای مقابله با این نگرانی ها، از گاز آرگون بصورت خالص و یا ترکیبی از آن با هلیوم به عنوان محافظ هنگام جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود.

روش جوشکاری آلومینیوم نیز با روش های استاندارد متفاوت است. یک تکنیک ساده فشار در این مورد میتواند ایده آل باشد. شما باید با یک سطح بسیار تمیز آلومینیوم شروع و هر لایه اکسید روی آلومینیوم را برای جلوگیری از آلودگی استخر جوش از روی آن پاک کنید.

لوازم مورد نیاز برای جوشکاری آلومینیوم

جوشکاری آلومینیوم یک فرایند خاص است و هر فردی بدون داشتن دانش و مهارت، نمی تواند این کار را انجام دهد. جدا از ابزار خاص مورد نیاز این کار، فرد اجرا کننده باید تجهیزات ایمنی این فرآیند را نیز داشته باشد تا خود را در معرض خطر قرار ندهد. در ادامه به بررسی لوازم مورد نیاز برای جوشکاری آلومینیوم میپردازیم:

 • دستگاه جوشکاری: اگر می خواهید با آلومینیوم کار کنید، داشتن دستگاه جوش مناسب ضروری است. برای آلومینیوم ، دستگاه جوش TIG – گاز بی اثر تنگستن – انتخاب بهتری نسبت به دستگاه MIG است. البته بسیاری از متخصصان دستگاه جوش MIG را برای این فرآیند ترجیح میدهند.
 • تورچ جوشکاری: اگر با مواد دیگری نیز کار می کنید، باید از یک روکش جداگانه برای آلومینیوم استفاده کنید.
 • الکترودهای جوشکاری: دستگاه جوش خود را از نظر نوع الکترود مناسب بررسی کنید. الکترودهای خالص تنگستن معمولاً در دستگاه های TIG استفاده می شوند، اما برخی از آنها متفاوت است.
 • فیلرهای آلومینیومی: برای اتصال دو قطعه به یکدیگر مورد نیاز است. برای اکثر کارها به دنبال انواع آلیاژهای 4043 و 5356 باشید. نیاز است اندازه این فیلرها با الکترودهای جوشکاری TIG شما یکسان باشد. این پرکننده ها معمولا بعنوان مواد مصرفی جوشکاری در نظر گرفته میشوند زیرا حین فرآیند سوخته و از بین میروند.
 • سیم جوش آلومینیوم: سیم جوش آلومینیوم ER 4043 یا ER 5356 برای اکثر کارها ایده آل است. پرکننده میله خود را با سیم جوش خود مطابقت دهید.
 • قوطی گاز آرگون: از گاز آرگون به عنوان سپر در حین فرایند جوشکاری استفاده می شود. برای برخی مشاغل، می توان به جای آن از مخلوطی از آرگون و هلیوم استفاده کرد ، اما این بسیار به شغل وابسته است.
 • برس تمیز کردن سیم: برای تهیه سطح هر فلزی که می خواهید با آن کار کنید ، به این مورد نیاز خواهید داشت.
 • نشانگر دما: این وسیله برای جلوگیری از ترک خوردگی جوش در حین فرآیند پیش گرمایش، بخصوص هنگامی که با قطعات بزرگ، سنگین یا ضخیم آلومینیوم سر و کار داریم، ضروری است.
معرفی لوازم جوشکاری آلومینیوم

                                                                                           معرفی لوازم جوشکاری آلومینیوم

با آماده شدن همه ابزارها و وسایل، وقت آن رسیده است که جوشکاری آلومینیومی واقعی را انجام دهید. یادگیری نحوه جوشکاری آلومینیوم می تواند دشوار باشد، بنابراین همیشه بهتر است از تکنیسین متخصص بخواهید که جزئیات کوچکتر را توضیح دهد.

روش های مختلف جوشکاری آلومینیوم

با توجه به پیچیدگی جوشکاری آلومینیوم، روش‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. در ادامه مقاله به بررسی اجمالی روش های مختلف جوشکاری آلومینیوم میپردازیم:

جوشکاری آرگون آلومینیوم

جوشکاری گاز آرگون (TIG) روش اصلی مورد استفاده برای جوشکاری آلومینیوم است. از آنجا که قطعه کار آلومینیومی نیاز به حرارت زیادی دارد تا به دمای مورد نظر برسد (اما می تواند این گرما را برای مدت طولانی نگه دارد)، یک دستگاه جوش با قابلیت کنترل جریان جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد قطعه آلومینیوم و ایجاد سوختگی مفید است. جوشکاری TIG را می توان هم روی ورق آلومینیومی نازک و هم ورق آلومینیومی ضخیم تر بکار برد. از آنجا که جوشکاری TIG نیاز به یک میله پرکننده جداگانه دارد، جوشکار باید یک میله جوشکاری با آلیاژ را تا حد امکان نزدیک به قطعات کار انتخاب کند.

جوشکاری آلومینیوم با CO2

از جوشکاری گاز بی اثر فلزی (MIG) میتوان برای جوشکاری آلومینیوم استفاده کرد. هنگام انتخاب دستگاه جوش، باید تصمیم گرفت که آیا از روش جوشکاری قوس پاش یا جوشکاری پالس استفاده می شود یا خیر. جوشکاری پالس نیاز به منبع تغذیه اینورتر دارد، در حالی که دستگاه‌های جریان ثابت و ولتاژ ثابت را می‌توان برای جوشکاری قوس اسپری استفاده کرد. جوش MIG برای ورق‌های آلومینیوم نازک به دلیل میزان گرمای مورد نیاز بهترین است. هنگام انتخاب گاز محافظ، آرگون 100 درصد برای جوشکاری آلومینیوم MIG بهترین است. جوشکار باید سیم جوش را انتخاب کند که تا حد امکان آلیاژی مشابه قطعات کار داشته باشد تا یک جوش با کیفیت ایجاد شود.

جوشکاری آلومینیوم با دستگاه جوش ARC

جوشکاری قوسی یا ARC از زمان پذیرش معمول آن در قرن 19 برای ساخت و ساز از اهمیت تاریخی برخوردار بوده است. امروزه، این نوع جوشکاری عضوی اساسی در ساخت ساختمان‌ها و وسایل نقلیه میباشد. برای کارهای جوشکاری عموما از فولاد استفاده می‌شود اما بسته به نوع پروژه گاهی اوقات نیاز است که از آلومینیوم در این فرآیند استفاده شود.

جوشکاری قوس فلزی محافظت شده (SMAW)، که به طور غیر رسمی به جوشکاری stick نیز معروف است ، یکی از اشکال قدیمی جوشکاری قوس است. این روش جوشکاری ارزان و آسان برای انجام انواع مختلف محیط های جوشکاری و اغلب برای مغازه های کوچک تولید کننده اختصاص داده می شود، اما می توان از آنها برای جوشکاری آلومینیوم نیز استفاده کرد. نکته اصلی استفاده از دستگاه جوش قوی تر و جریان مستقیم و الکترود با روکش آلومینیوم است. با جوشکاری سریع ، بدون تماس زیاد فلز با قوس، می توان آلومینیوم را به سرعت جوش داد. با این حال، با رویکرد و برنامه ریزی مناسب، می توانید جوشکاری قوس آلومینیومی را به راحتی انجام دهید.

اصول جوشکاری قوس آلومینیومی

اگرچه پیشرفت های فناوری در قرن گذشته باعث ایجاد جوشکارهای اتوماتیک و ماشین های جوشکاری کارآمدتر شده است، اما فرایند اصلی جوشکاری قوس الکتریکی ثابت است. جوشکاری قوسی فرآیندی است که دو قطعه فلز را از طریق قوس الکتریکی با هم ادغام می کنند. در این فرآیند گرمای زیادی تولید شده که باعث ذوب قطعات فلزی میشود. هنگامی که یک الکترود با روکش مخصوص ذوب می شود، فلز مذاب با یک پرکننده مخلوط شده و دو قسمت را به یک واحد متصل می کند. روشهای مختلفی برای جوشکاری قوس بر اساس تکنیکها و مواد دخیل در این فرایند وجود دارد.

مشکلات جوشکاری آلومینیوم

فولاد اغلب به عنوان آلیاژ در جوشکاری آلومینیوم به کار میرود. با این حال بنابر شرایط پروژه گاهی نیاز میشود که از آلومینیوم (یا هر فلز دیگری غیر از فولاد) استفاده کنیم. استفاده از آلومینیوم در فرآیند جوشکاری چالش هایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

مشکلات جوشکاری آلومینیوم

مشکلات جوشکاری آلومینیوم

 • تمایل به اکسیداسیون بالا

آلومینیوم به عنوان یک فلز فعال تمایل زیادی به تشکیل اکسید دارد. همین عامل ایجاد یک پرکننده مناسب برای جوشکاری آلومینیوم را بسیار دشوارتر میکند.

 • رسانایی حرارتی بالا و نقطه ذوب پایین

آلومینیوم فلزی است که رسانایی حرارتی بسیار بالا در کنار نقطه ذوب پایین دارد (نسبت به سایر فلزات). همین ویژگی باعث میشود که یک جوشکار مبتدی نتواند فرآیند را بدرستی انجام و قطعه را ذوب کند.

  در نتیجه، اولین قدم برای جوشکاری قوس آلومینیوم، تمیز کردن فلز پایه از هرگونه اکسید یا روغن حلال است. صرف نظر از نوع جوشکار برای ساخت جوش آلومینیوم ، قطعات کار قبل از شروع جوشکاری باید بسیار تمیز باشند. اکسید آلومینیوم دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به آلومینیوم پایه است، به همین دلیل، هرگونه اکسیدی که روی سطح قطعه کار باقی می ماند، می تواند باعث ایجاد اکسید در جوش شده و از استحکام و ظاهر کلی جوش بکاهد. تکه های کار را می توان با استفاده از فرایند شیمیایی اچ (chemical etch) تمیز و یا به صورت مکانیکی با استفاده از برس سیمی تمیز کرد. گام دوم این است که مراقب رویکرد و پارامترهای جوشکاری باشید.

معرفی انواع دستگاه جوش مناسب برای جوشکاری آلومینیوم

انتخاب دستگاه جوش مناسب برای جوشکاری آلومینیوم شاید کمی دشوار به نظر برسد. نمونه‌ها در بازار زیاد هستند و این تنوع انتخاب را دشوار می کند. در ادامه همراه ما باشید تا بر اساس نوع و نیاز پروژه شما، دستگاه چوش مناسب برای جوشکاری آلومینیوم را پیشنهاد دهیم.

دستگاه جوش آرگون 8850 AC/DC

دستگاه جوش آرگون 8850 وینر

                                                                                           دستگاه جوش آرگون 8850 وینر

یکی از دستگاه های فوق العاده مناسب برای جوشکاری آلومینیوم، دستگاه جوش آرگون دیجیتالی 200 آمپر پالسی AC/DC وینر مدل 8850 است. این دستگاه جوش، از تکنولوژی پیشرفته IGBT بهره برده است و یک دستگاه 3 کاره محسوب میشود. به کمک این دستگاه میتوانید جوش برق، جوش استیل و جوش آلومینیوم را انجام دهید. تجهیزات داخلی این دستگاه بسیار باکیفیت بوده و از کارایی بالایی برخوردارند. این دستگاه جوش به دلیل طراحی خاص و سبک و در عین محکم بودن بدنه فلزی، قابل حمل است. صفحه نمایش دیجیتال این امکان را فراهم آورده تا قبل از شروع جوشکاری تمامی تنظیمات مورد نیاز خود را روی آن انجام دهید. دستگاه جوشکاری 8850 وینر دارای لوازم جانبی مانند کابل اتصال و تورچ آرگون است و قابلیت این را دارد که جوشکاری در حالت های مختلف مانند mma و dc tig را با آن انجام داد. مهم تر از همه اینکه از این دستگاه برای جوشکاری آلومینیوم با ضخامت 1 الی 10 میلیمتر می توان استفاده کرد. همچنین دستگاه قابلیت ذوب کردن الکترودهای با قطر 2.5 الی 4 میلیمتر را دارا می باشد و از بهترین و مقرون بصرفه ترین دستگاه های جوش موجود در بازار به شمار می‌آید.

ویژگی‌های دستگاه جوش آرگون 8850 AC/DC

 • مناسب برای جوش دادن ورق‌های نازک آلومینیومی (از 1 تا 10 میلیمتر)
 • قابلیت ذوب کردن الکترودهای با قطر 2.5 تا 4 میلیمتر
 • سیستم خنک کننده قدرتمند دستگاه جوشکاری 8850 به خنک ماندن دستگاه در طول فرایندهای زمان بر کمک می کند.
 • میتوانید جوشکاری آلومینیوم را در حالت های MMA و DC TIG به راحتی انجام دهید.
 • دارای پنل دیجیتال لمسی با تنظیمات فراوان در کاربری‌های مختلف

دستگاه جوش آرگون AC/DC 1850-315N

دستگاه جوش آرگون 1850

دستگاه جوش آرگون AC/DC 1850-315N

اگر نیاز به دستگاه پیشرفته‌تری دارید بهتر است دستگاه جوش ACDC 315 را انتخاب کنید. این دستگاه برای جوش دادن قطعات آلومینیومی برای ضخامت‌های بالای 10 میلیمتر کاملاً مناسب است. سر سیلندر یک قطعه حیاتی در موتور بوده که بنا به دلایل مختلف دچار شکستگی و آسیب میشود. دستگاه جوش آرگون ACDC 1850 بهترین دستگاه برای جوشکاری سر سیلندر است. سر سیلندرهای آلومینیومی نسبت به بقیه، حساسیت بیشتری دارند، به همین دلیل بهتر است که برای جوشکاری سر سیلندر از این دستگاه استفاده شود. این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته IGBT برخوردار بوده و کاربردهای فراوانی دارد.

ویژگی‌های دستگاه جوش آرگون ACDC 1850-315N

 • این دستگاه برای اکثر روش‌های جوشکاری مانند جوشکاری تیگ DC و تیگ پالسی، تیگ AC و تیگ AC پالسی و جوشکاری الکترود مناسب است.
 • از تکنولوژی پیشرفته IGBT برخوردار است
 • میتوانید قطعات آلومینیومی ضخیم بالای 10 میلیمتر را به کمک این دستگاه جوش دهید.
 • مناسب برای جوشکاری سر سیلندر، صنایع کشتی سازی، قالب سازی، خودروسازی، موتورسیکلت سازی، لوازم خانگی و …
 • قابلیت جوشکاری انواع فلزها مانند آلومینیوم، آلیاژ منیزیمآلومینیوم، فولاد آلیاژی، فولاد کربن، استیل، چدن، مس، آلیاژ تیتانیوم و

دستگاه جوش آرگون دیجیتالی پالسی AC/DC وینر مدل 4850

دستگاه جوش آرگون دیجیتالی پالسی AC/DC وینر مدل 4850

دستگاه جوش آرگون دیجیتالی پالسی AC/DC وینر مدل 4850

یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های جوش موجود در ایران، دستگاه جوش AC/DC 4850 وینر است. این دستگاه قدرت خروجی 400 آمپر داشته و توانایی جوش انواع فلزات حتی آلومینیوم و منیزیم را دارد. این دستگاه دارای 3 عملکرد است. عملکرد جوشکاری آرگون AC که برای جوشکاری سر سیلندر استفاده میشود. حالت جوشکاری آرگون DC که برای جوشکاری فولادها و دیگر فلزات رنگین (به غیر از آلومینیوم و منیزیم) استفاده میشود. و در نهایت حالت جوشکاری برق است. به کمک این دستگاه میتوان جوشکاری نقطه ای، چهار ضرب یا اتومات و حالت دو ضرب و عادی را انجام داد. مناسب استفاده در شیفت های کاری بالا هست در ساعات مداوم و طولانی بدون نگرانی انجام دهید. قابلیت جوشکاری برق با انواع الکترودهای پوشش دار را دارد.

ویژگی‌های دستگاه جوش آرگون دیجیتالی پالسی AC/DC وینر مدل 4850

 • کارکرد با برق سه فاز و صنعتی
 • بهره برداری از تکنولوژی IGBT
 • قابلیت جوشکاری برق با انواع الکترودهای پوشش دار از الکترودهای مصارف خانگی گرفته تا الکترودهای صنعتی
 • قابلیت جوشکاری تمامی فلزات
 • مجهز به سیستم های حفاظتی اضافه ولتاژ، اضافه جریان و اضافه گرمایی
 • سهولت کنترل دستگاه در مسافتهای طولانی با شاسی 4T
 • قابل استفاده در ساعات طولانی و مداوم
 • مناسب استفاده صنعتی

دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم 200 آمپر وینر مدل 5010

دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم 200 آمپر وینر مدل 5010

دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم 200 آمپر وینر مدل 5010

یکی از خوش قیمت ترین دستگاه‌های جوشکاری CO2 در بازار، دستگاه جوش CO2 دبل پالسی 5010 است. این دستگاه علاوه بر جوشکاری CO2، جوشکاری آرگون، جوش برق و قابلیت جوشکاری با سیم توپودری را هم داراست. دستگاه جوش CO2 5010 وینر قابلیت جوشکاری ورقه‌های نازک زیر 10 میلیمتر را داراست. همچنین در ساخت آن تمامی استانداردهای بین المللی رعایت شده و توانسته‌ایم استانداردهای CE, ICE, ISIRI را کسب کنیم. صفحه نمایش دیجیتال دستگاه جوش CO2 امکانات بینظیری را برای کاربری‌های متفاوت ایجاد کرده است. ایمنی این دستگاه بالا بوده و دارای کابل ارت است.  دستگاه جوش CO2 از قابلیت دبل پالس برخوردار است. این قابلیت موجب کاهش پاشش، ایجاد جوش تمیز و نرخ بالای رسوب خواهد شد.

ویژگی‌های دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم وینر مدل 5010

 • قابلیت جوشکاری تخصصی آلومینیوم، فولاد کربن پایین، فولاد با کشش بالا و فولاد معمولی
 • قابلیت جوشکاری قوس با پوشش گاز، جوشکاری الکترود، جوشکاری سیم با هسته پودری
 • طراحی خاص و منحصر به فرد (BMW) و صفحه نمایش متفاوت
 • مورد استفاده در جوشکاری ورق‌های نازک اتومبیل، قطعات موتور سیکلت، لوازم خانگی ترکیبی فولاد، اسکلت‌های فولاد سبک و …
 • دارای استانداردهای CE, ICE, ISIRI
 • جوشکاری باکیفیت با الکترودهای 3/2 به صورت مقطعی
 • افزایش طول عمر، پایداری و کارامدی به علت سیستم حفاظتی اضافه ولتاژ، اضافه جریان و اضافه گرمایی

دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم 300 آمپر وینر مدل 6850

این دستگاه جوش، تمام صنعتی بوده و قابلیت جوشکاری انواع فلزات بخصوص آلومینیوم را دارد. دستگاه جوش CO2 دبل پالسی 6850 وینر قابلیت استفاده از گاز آرگون، گاز CO2 و انواع گازهای میکس را دارد. این دستگاه قابلیت جوشکاری برق با الکترود سایز 4 به صورت دائم را داشته و همچنین قابلیت جوشکاری با سیم جوش توپودری یا بدون گاز را هم داراست. دستگاه مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم روز دنیا یعنی IGBT میباشد. دستگاه جوش CO2 6850 از قابلیت دبل پالس برخوردار است. قابلیت دبل پالس قدرت کنترل حوضچه را به دستگاه می‌دهد و همچنین اجازه میدهد فرد جوشکار کنترل فلزی که دمای ذوب پایین تری دارد را انجام دهد. بدین ترتیب جوش فوق‌العاده تمیز و بدون عیب و نقص خواهد شد. به کمک دستگاه جوش CO2 دبل پالسی آلومینیوم 6850 میتواند قطعات و فلزات آلومینیومی بالاتر از 10 میلیمتر را جوش دهید.

ویژگی های دستگاه جوش co2 دبل پالسی آلومینیوم 300 آمپر وینر مدل 6850

 • کارکرد با برق سه فاز
 • قابلیت جوشکاری تخصصی آلومینیوم، فولاد کربن پایین، فوالد با کشش بالا و فولاد معمولی
 • قابلیت جوشکاری قوس با پوشش گاز، جوشکاری الکترود، جوشکاری سیم با هسته پودری
 • مورد استفاده در جوشکاری های صنعتی و صنایع آلومینیوم از قبیل کشتی سازی، صنایع هوایی، اتومبیل و …
 • صفحه و پنل دیجیتالی لمسی جهت تنظیم دقیق  (LIFT TIG)
 • جوشکاری باکیفیت با الکترود ۴ به صورت دائم (صد در صد)
 • تکنولوژی پیشرفته اینورتر و افزایش بازدهی تا %85
 • افزایش طول عمر، پایداری و کارامدی به علت سیستم حفاظتی اضافه ولتاژ، اضافه جریان و اضافه گرمایی

سخن پایانی

جوشکاری آلومینیوم یکی از بهترین روش‌ها بوده که در سال‌های اخیر بطور فزاینده‌ای طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها پیدا کردن دستگاه مناسب برای جوشکاری آلومینیوم است. در این مقاله انواع روش‌ها و دستگاه‌های جوشکاری آلومینیوم را بطور مفصل شرح دادیم. اگر هر سؤالی دارید، کافی است کامنت بگذارید و یا اینکه با تیم متخصص ابزار جوش وینر تماس بگیرید.

سوالات متداول

روش جوشکاری با آرگون یکی از بهترین روش ها برای تمامی افراد با هر سطح از دانش فنی میباشد.

ابزار مورد نیاز برای جوشکاری آلومینیوم با فرایند جوش MIG:

برای جوشکاری آلومنیوم با فرایند جوش MIG نیاز به دستگاه جوش MIG، تورچ مخصوص آلومینیوم، تغذیه کننده سیم، سیم جوش مناسب آلومینیوم و اسپری محافظ روپوش تورچ جهت عدم چسبندگی قطعات آلومینیوم به روپوش تورچ داریم.

ابزار مورد نیاز برای جوشکاری آلومینیوم با فرایند جوش TIG:

برای جوشکاری آلومینیوم با فرایندTIG نیاز به دستگاه جوش آرگون ACDC، تورچ آرگون، فیلر آلومینیوم، گاز محافظ مناسب و برس تمیز کننده داریم.

منابع:

sciencing, homedepot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *