مقالات

آموزش جوشکاری Co2 فقط در چند گام

آموزش جوشکاری Co2 فقط در چند گام

در آموزش جوشکاری co2 شما یاد می گیرید که چگونه با استفاده از گاز بی اثر فلز (MIG) جوشکاری انجام دهید. جوشکاری MIG یا به اصطلاح عامه CO2 از الکتریسیته برای آب کردن و متصل کردن قطعات فلز به یکدیگر استفاده می‌کند. در خیلی از مواقع جوشکاری MIG با نام تفنگ چسب مذاب نیز شناخته می شود. بطور عمده یکی از راحت ترین انواع جوشکاری است که می توانید فرا بگیرید.

از این راهنما می توانید به عنوان نقطه آغازی در عرصه جوشکاری استفاده کنید. جوشکاری مهارتی است که نیاز به تمرین و تکرار زیاد در طول زمان دارد. تا زمانی که تکه ای آهن مقابل خود نداشته باشید و مشعل جوش را در دستان خود نگیرید نمی توانید پیشرفت کنید.

برای دیدن هر یک از دستگاه های جوش co2 وینر روی محصول مورد نظر کلیک کنید

در ادامه می خوانید... پنهان

قبل از آموزش جوشکاری Co2 با تاریخچه آن آشنا شویم

جوشکاری CO2 در دهه 1940 توسعه یافت. با گذشت 60 سال هنوز هم قواعد پایه ای آن مانند گذشته پابرجاست. جوشکاری MIG از یک قوس الکتریکی برای ایجاد اتصال کوتاه بین یک آند تغذیه شده مداوم (تفنگ جوشکاری تغذیه شده سیمی) و یک کاتد (فلزی که در حال جوش است) استفاده می کند.

گرمای حاصل از اتصال کوتاه ، همراه با گاز غیر واکنشی ( از این رو بی اثر ) بطور محلی فلز را ذوب می کند . به آن ها اجازه می دهد تا با هم مخلوط شوند . پس از رفع گرما ، فلز شروع به خنک شدن می کند و جامد می شود و قطعه جدیدی از فلز ذوب شده را تشکیل می دهد .

چند سال پیش نام کامل جوشکاری فلز  با گاز بی اثر (MIG) ، به جوشکاری قوس فلزی با گاز( GMAW ) تغییر نام داده بود. اما اگر شما از این اصطلاح استفاده کنید ، بسیاری از مردم ، نخواهند فهمید منظور شما چیست. نام MIG یا CO2 یک اصطلاح جا افتاده در این عرصه است .

جوشکاری MIG از آنجایی بسیار مفید است که از آن می توانید برای جوشکاری انواع مختلف فلزات استفاده کنید. فولاد کربن، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، منیزیم ، مس ، نیکل ، برنز سیلیکون و آلیاژهای دیگر .

آموزش راه اندازی تورچ CO2 و نصب فنر تفلون برای جوشکاری آلومینیوم

 

مزایای جوشکاری MIG به شرح زیر است

 • کارایی بالا: جوشکاری CO2 خروجی تمیزتری نسبت به سایر جوش ها دارد. در نتیجه وقت کم تری برای تمیز کردن و صیقل دادن قطعه بعد از جوش خواهید داشت.
 • صرفه جویی در هزینه: خرید دستگاه جوش CO2 از نظر ریالی مقرون بصرفه تر از سایر دستگاه ها است.
 • یادگیری آسان: یکی از مزیت های جوش کاری MIG یادگیری آسان آن است. کافی است آموزش جوشکاری co2 را دنبال کنید تا ایرادات و ابهامات شما رفع شود.
 • کیفیت بالا: جوشکاری MIG از گاز محافظ برای محافظت قطعه از اتمسفر استفاده می کند.

دستگاه های جوشکاری Co2 چگونه کار می کنند

دستگاه جوش  MIG دارای دو بخش مختلف است. اگر قسمت رویی آن را باز کنید ، می توانید قسمتی را مشاهده کنید که شبیه تصویر زیر است.

دستگاه جوش CO2

اجزای دستگاه جوش CO2 را بشناسیم

اجزای دستگاه جوش

در داخل دستگاه جوش یک قرقره سیم و یک سری غلطک پیدا خواهید کرد که سیم را به سمت تفنگ جوش ارسال می کند. اتفاقات زیادی در این قسمت نمی افتد . بنابراین ارزش آن را دارد که برای آن زمان بگذارید و خود را با قسمت های مختلف آن آشنا کنید. اگر در جمع شدن سیم به هر دلیلی مشكل ایجاد شود (این اتفاق هر از گاهی روی می دهد) باید این قسمت از دستگاه را بررسی كنید.

قرقره بزرگ سیم را باید با مهره تنشی نگه داشت. مهره باید به اندازه کافی محکم باشد که بتواند از حلقه زدن قرقره جلوگیری کند . اما آنقدر محکم نباشد که غلطکها نتوانند سیم را از قرقره بیرون بکشند.

اگر سیم را از قرقره دنبال کنید ، می بینید که از مجموعه ای از غلطک ها عبور می کند که سیم را از رول بزرگ بیرون می کشد. این دستگاه جوش برای جوشکاری آلومینیوم تنظیم شده است . بنابراین سیم آلومینیومی در آن قرار دارد. جوشکاری MIG که می خواهیم در آموزش جوشکاری co2 به آن بپردازیم برای استیل است که از سیم رنگی مسی استفاده می کند.

تفنگ جوشکاری دستگاه جوش MIG

اسلحه جوش پایان کار همه چیز است. این جایی است که بیشتر فرآیند جوشکاری توجه شما را به خود معطوف خواهد کرد .  اسلحه از ماشه ای تشکیل شده است که جریان سیم و جریان برق را کنترل می کند. سیم با نوک مس قابل تعویض هدایت می شود که برای هر نوع کار جوش بصورت خاص ساخته شده است. نوک ها در اندازه متفاوتی هستند تا متناسب با قطر هر سیم شما در جوشکاری استفاده شوند . به احتمال زیاد این قسمت از روال جوش برای شما تنظیم شده است . قسمت بیرونی نوک تفنگ جوشکاری توسط یک درپوش سرامیکی یا فلزی پوشانده شده است که از الکترود محافظت می کند و جریان گاز را از نوک اسلحه هدایت می کند.

تفنگ جوشکاری CO2

مخزن گاز موجود در دستگاه جوش CO2 یا MIG

با فرض اینکه شما از جوش محافظت شده با جوشکار MIG استفاده می کنید ، یک مخزن گاز در پشت MIG وجود خواهد داشت. مخزن شامل 100٪ آرگون است یا ترکیبی از CO2 و آرگون است. این گاز در عین حال که تشکیل می شود ، جوش را محافظت می کند. بدون گاز جوشهای شما قهوه ای بنظر می رسد ، پراکنده است و به طور کلی خیلی خوب نیست. شیر اصلی مخزن را باز کنید و مطمئن شوید مقدار کافی گاز در مخزن وجود دارد. میزان گاز باید بین 0 تا 2500 PSI در مخزن باشد و بسته به نوع تنظیم کار و نوع تفنگ جوشکاری مورد استفاده ، باید بین 15 تا 25 PSI تنظیم شود.

این یک قاعده خوب است که همه دریچه ها را به اندازه نیم دور یا بیشتر باز کنید. باز کردن دریچه تا زمانی که مخزن تحت فشار زیاد قرار نداشته باشد باعث شکستن دریچه نمی شود. منطق پشت این امر به گونه‌ای است که اگر شخصی نیاز به خاموش کردن سریع گاز در مواقع اضطراری داشته باشد ، دیگر مجبور نیست وقت خود را صرف خاموش کردن دریچه ای کند که کاملاً باز است. این امر در خصوص آرگون یا CO2 خیلی چالش بزرگی به نظر نمی رسد ، اما هنگامی که با گازهای قابل اشتعال مانند اکسیژن یا استیلن کار می کنید ، می بینید که در صورت بروز شرایط اضطراری ممکن است به دردسر بیفتید.

مخزن گاز دستگاه جوش CO2

بعد از اینکه سیم، از غلطک ها عبور کرد، به مجموعه ای از شیلنگ ها که به اسلحه جوش منتهی می شوند ، ارسال می شوند. شیلنگ ها دارای الکترود شارژ شده و گاز آرگون هستند.

گیره اتصال به زمین در دستگاه جوش CO2

انبر اتصال به زمین در مدار به عنوان کاتد (-) است و مدار بین کار جوش ، اسلحه جوش و پروژه را کامل می کند. یا باید مستقیماً به قطعه فلزی که در حال جوشکاری است و یا بر روی یک میز جوش فلزی مانند آنچه در تصویر زیر قرار دارد چسبانده شود (ما دو دستگاه جوش داریم از این رو دو گیره داریم. برای جوشکاری شما فقط نیاز به یک گیره از دستگاه جوش متصل به قطعه خود دارید).

گیره اتصال به زمین

نکات ایمنی هنگام جوشکاری CO2 یا MIG

جوشکاری MIG می تواند یک کار بسیار ایمن باشد به شرط اینکه برخی از نکات ایمنی مهم را رعایت کنید. در آموزش جوشکاری co2 به برخی از این نکات پرداخته می شود. از آنجا که جوشکاری میگ گرمای زیادی و نور مضر زیادی ایجاد می کند ، برای محافظت از خود باید چند قدم بردارید.

مراحل ایمنی در حین جوشکاری CO2

نوری که توسط هر نوع جوش قوس الکتریکی ایجاد می شود ، بسیار روشن است. اگر از خود محافظت نكنید ، چشم و پوست شما را درست مانند خورشید خواهد سوزاند . اولین چیزی که شما در جوشکاری به آن نیاز دارید ماسک جوشکاری است. بهتر است از یک ماسک جوشکاری خودکار تیره استفاده کنید. اگر فکر می کنید اغلب با فلز کار می کنید ، ماسک ها واقعاً مفید هستند. ماسک های دستی احتیاج دارد که سر خود را پشت آن مخفی کنید و  یا نیاز به استفاده از یک دست آزاد برای پایین کشیدن ماسک دارید. ماسک خودکار این امکان را به شما می دهد تا هر دو دست خود را برای جوشکاری استفاده کنید و نگران ماسک نباشید. به محافظت از دیگران در برابر نور نیز فکر کنید و در صورت امکان از یک صفحه جوش استفاده کنید تا یک محدوده دور خود بسازید. هر کسی که به این نور نگاه می کند باید در برابر آن از خود محافظت کند.

لباس مناسب جوشکاری حین جوشکاری CO2

دستکش مخصوص جوشکاری CO2

دستکش و روپوش چرم بپوشید تا در برابر لکه های فلز مذاب پرتابی از قطعه کار به سمت خود محافظت کنید. برخی از افراد دستکش های نازک را برای جوشکاری دوست دارند ، زیرا می توانید کنترل زیادی روی کار داشته باشند. در جوشکاری TIG باید به این امر توجه کرد ، اما برای جوشکاری MIG می توانید هر نوع دستکش را که احساس راحتی می کنید بپوشید. چرم ها نه تنها پوست شما را از گرمای حاصل از جوشکاری محافظت می کنند بلکه باعث محافظت پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش تولید شده توسط جوشکاری می شوند. اگر می خواهید بیش از فقط یک دقیقه یا دو دقیقه ، هر مقدار جوشکاری انجام دهید ، می خواهید آن را بپوشانید زیرا سوختگی ماوراء بنفش سریع اتفاق می افتد!

اگر قصد ندارید روپوش چرم بپوشید ، حداقل مطمئن شوید که لباسهای ساخته شده از پنبه را پوشیده اید. الیاف پلاستیکی مانند پلی استر و ریون هنگام تماس با فلز مذاب ذوب می شوند و شما را می سوزانند.

کفش هایی که انگشتان پا در آن ها باز است پای شما را کامل نمی پوشاند استفاده نکنید . فلز داغ اغلب مستقیماً به زمین می افتد و از سوراخ های بالای کفش پا را می سوزاند . فلز مذاب + پلاستیک ذوب شده از کفش، که برروی پا می افتد هیچ جذابیتی ندارد . در صورت داشتن کفش یا چکمه های چرمی، آن ها را بپوشید یا کفش خود را با چیزی غیر قابل اشتعال بپوشانید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.

در یک منطقه با تهویه مناسب جوشکاری را انجام دهید.از جمله خطرات جوشکاری، دودهای خطرناکی است که ایجاد می کند و نباید آن را تنفس کنید. اگر می خواهید مدت زمان طولانی در به جوشکاری بپردازید ، از ماسک یا دستگاه تنفس استفاده کنید.

اخطار ایمنی مهم در هنگام جوشکاری میگ

فولاد گالوانیزه را جوش ندهید. فولاد گالوانیزه حاوی یک پوشش روی است که هنگام سوختن ، گازهای سرطان زا و سمی تولید می کند. قرار گرفتن در معرض این مواد ممکن است منجر به مسمومیت با فلزات سنگین (لرزهای جوش) شود – علائمی مانند آنفولانزا که می تواند برای چند روز پایدار باشد ، اما می تواند صدمات دائمی نیز ایجاد کند. این یک شوخی نیست. چه بسیار افرادی که از روی ندانم کاری این کار را انجام داده اند و اثرات سوء آن را تحمل می کنند.

خطر آتش سوزی هنگام جوشکاری co2

فلز مذاب می تواند چندین متر دورتر پرتاب شوند. هرگونه خاک اره ، کاغذ یا کیسه های پلاستیکی موجود در منطقه می تواند باعث آتش گرفتن محل شود ، بنابراین یک محل را برای جوشکاری مرتب نگه دارید. با عاری بودن محیط از عوامل قابل اشتعال توجه شما به جوشکاری متمرکز می شود با پاک کردن همه اجسام قابل اشتعال از محل جوش ، احتمال وقوع این اتفاق را کاهش دهید.

یک اطفای حریق را در کنار درب خروجی کارگاه خود نگه دارید. CO2 بهترین نوع برای جوشکاری است. خاموش کننده های آب در مغازه جوشکاری ایده خوبی نیستند زیرا در اطراف شما پر از سیم برق است .

آموزش راه اندازی تورچ CO2 و تعویض فنر فلزی و نصب قرقره سیم جوش

برای جوشکاری CO2 آماده شوید

قبل از شروع جوشکاری ، اطمینان حاصل کنید که همه تنظیمات در دستگاه جوش و روی قطعه مورد نظر برای جوشکاری به درستی تنظیم شده اند.

آماده سازی دستگاه جوش CO2

بررسی کنید که دریچه گاز محافظ باز باشد و حدود 20 پا و 3 ساعت خروجی از رگولاتور داشته باشید. دستگاه جوش باید روشن باشد ، گیره مخصوص اتصال به میز جوشکاری یا قطعه فلزی به طور مستقیم متصل باشد باید سرعت سیم و تنطیمات برق بدرستی انجام شده باشد.

آماده سازی قطعه فلزی

هنگامی که دسته جوش  MIG را در دست گرفتید ، اگر فقط ماشه را فشار داده و آن را به قطعه کار خود تماس دهید تا جوشکاری انجام شود نتیجه خوبی نخواهید گرفت. اگر می خواهید جوش قوی و تمیز داشته باشید ، 5 دقیقه زمان برای تمیز کردن فلز خود و خرد کردن هر لبه هایی که به آن وصل شده است صرف کنید ، رعایت این موارد به جوش شما کمک می کند.

با ایجاد دو شیار در لبه های اتصال ، یک دره کوچک برای شکل گیری استخر جوش ایجاد می شود. انجام این کار برای جوش های لب به لب (وقتی دو چیز به هم وصل شده و به هم جوش می شوند) ایده خوبی است.

آماده سازی قطعه برای جوشکاری

چگونه یک جوش خوب ایجاد کنیم

پس از آماده کردن دستگاه جوش و آماده كردن قطعه فلز خود ، زمان آن است كه توجه خود را به جوشكاري معطوف کنید.

اگر این اولین بار است که جوش کاری انجام می دهید ، می توانید قبل از جوشاندن دو قطعه فلز با یکدیگر ، فقط یک لکه جوش را تمرین کنید. شما می توانید این کار را با گرفتن یک تکه قراضه و جوش دادن آن در یک خط مستقیم روی سطح آن انجام دهید.

این کار را چند بار قبل از شروع جوشکاری انجام دهید تا بتوانید احساس درستی از روند کار داشته باشید و بفهمید که از چه سیم و چه تنظیمات برقی می خواهید استفاده کنید.

هر کار جوش تنظیمات متفاوتی دارد ، بنابراین باید این تنظیمات را خودتان تشخیص دهید. اگر از قدرت کم استفاده کنید نمی توانید بدرستی قطعه را جوش دهید و اگر هم از توان زیاد استفاده کنید خود قطعه ذوب خواهد شد .

قطعه ذوب شده در اثر داغ شدن بیش از حد قطعه

تصاویر زیر چند جوش مختلف را نشان می دهند که روی صفحه ¼  اینچ گذاشته شده اند. برخی قدرت بیش از حد دارند و برخی دیگر می توانستند کمی قدرتمند تر باشند. برای دانستن این مفاهیم به تصاویر دقت کنید.

خروجی جوشکاری انجام شده با دستگاه جوش CO2

اقسام مختلف شکل جوش

 • جوش محکم : این نوع جوش سر راست ترین اقسام شکل خروجی جوش است. در این روش تفنگ جوش را به روش کشیدن یا هل دادن در محلی که باید جوش داده شود می کشیم. شکل خروجی این نوع جوش غالبا نازک تر از انوع دیگر اقسام خروجی جوش است، بطور میانگین می توان آن ها را قابل قبول برشمرد.
 • شبیه حرف e انگلیسی: این شکل از جوش، عمومی ترین شکل آن است . برای اینکه این جوش را تولید کنید، تفنگ جوش را به شکل دایره های کوچک پشت سر هم بر روی قطعه بچرخانید. اگر قطعه ای که با آن کار می کنید ضخامت زیادی دارد، این نوع جوشکاری بهترین کارایی را خواهد داشت .
 • شبیه حرف v در انگلیسی: برای داشتن این شکل جوش مانند مرحله قبل عمل کنید، اما نوک الکترود را گوشه به گوشه  حرکت دهید تا شکل حرف v ایجاد شود.

اشکال مختلف جوش کاری CO2

ابتدا یک لکه جوش را با حدود یک اینچ یا دو اینچ شروع کنید. اگر هر یک از جوش ها را طولانی مدت انجام دهید ، قطعه کار در آن منطقه گرم می شود و می تواند پیچ ​​خورده یا به خطر بیفتد ، بنابراین بهتر است زمان کمی جوشکاری را در یک نقطه انجام دهید ، به مکان دیگری بروید و بعد دوباره برگردید تا آنچه را که در آن محل، جا مانده است به پایان برسانید.

قدرت دستگاه جوش را چگونه انتخاب کنیم تا فلز از محل جوش ذوب نشود

اگر در قطعه ای که روی آن کار می کنید سوراخ هایی را تجربه می کنید ، یعنی قدرت دستگاه شما بیش از حد است و در حال آب کردن یا ذوب کردن قطعه هستید .

اگر در جوش های شما شکاف ها شکل می گیرد سرعت سیم یا تنظیمات برق بسیار کم است . اسلحه یک مقداری سیم را از نوک خود تغذیه می کند ، سپس با قطعه تماس برقرار می کند اما بدون تشکیل جوش مناسب آن ها را ذوب می کند .

اینکه چه زمانی جوش بدرستی انجام شده است برای شما سخت نخواهد بود زیرا جوشهای شما شروع به تشکیل ظاهر خوب و یکدست می کنند. همچنین می توانید با توجه به صدای جوش مقدار کمی نسبت به کیفیت جوش بگویید. باید صدایی شبیه صدای وز وز مداوم زنبور بشنوید .

برای جوش CO2 دو قطعه به یکدیگر آماده شوید

هنگامی که روش خود را روی مقداری قراضه آزمایش کردید ، وقت آن است که جوش واقعی را انجام دهید. در این عکس فقط یک جوش لب به لب ساده را روی لبه مربع مشاهده می کنید.

جوش لب به لب CO2

ما در اصل فقط دسته جوشکاری را می گیریم و حرکت زیک زاکی خود را در بالای قسمت ظاهری انجام می دهیم. ایده آل این است که جوشکاری را از پایین به بالا قطعه انجام دهیم و نوک اسلحه را به سمت جلو هل دهیم . با این وجود این راه همیشه یک راه خوب برای شروع یادگیری نیست . در ابتدا کاملاً خوب است که در هر جهت یا موقعیتی که راحت باشید و برای شما مفید باشد جوشکاری کنید.

بعد از اینکه جوشکاری لوله را تمام کردید ممکن است جایی را ببینید که جوش بدرستی شکل نگرفته است ، می توانیم به این محل برگردیم و دوباره جوش را انجام دهیم تا قطعات به درستی به یکدیگر متصل شوند .

قطعه جوش خورده به روش میگ را صیقل دهید

اگر به ظاهر جوش اهمیتی نمی دهید ، پس، جوشکاری شما انجام شده است و همه چیز تمام است. آموزش جوشکاری co2 پایان پذیرفت. با این حال ، اگر جوش شما در جایی است که قابل رویت است یا اگر می خواهید جوش انجام شده زیبا به نظر برسد ، به احتمال زیاد باید محل جوش خود را ساب بزنید و صاف کنید.

چرخ سنگ تراشی  را بر روی یک زاویه تنظیم کنید و شروع به صاف کردن روی جوش کنید. خواهید دید که چرا ارزش آن را دارد که جوش های خود را مرتب نگه دارید. اگر یک جوش ساده و مرتب انجام داده باشید ، برای تمیز کردن ظاهر آن خیلی طول نخواهد کشید.

صیقل دادن جوش CO2

هنگام نزدیک شدن به سطح جوش اصلی ، مراقب باشید. شما نمی خواهید جوش های جدید خوب خود را خرد کنید یا تکه ای از فلز را از بین ببرید. زاویه چرخ را به آرامی حرکت دهید تا گرم نشود ، یا هر یک از نقاط فلز را بیش از حد خرد نکنید. اگر دیدید که این فلز به رنگ آبی رسیده است بدین معناست که خیلی محکم فشار می آورید. یا اینکه به اندازه کافی چرخ سنگ تراشی را نمی چرخانید . این موارد بیشتر مواقع هنگام کار با ورقه های فلزات اتفاق می افتد .

تراشیدن جوش بسته به جوشی که زده اید و میزانی که در این کار تبهر دارید طول خواهد کشید. (اتاق های سنگ تراشی در مغازه ها یا استودیو ها درجه حرارت بالایی دارند ، به خصوص اگر روپوش چرم پوشیده باشید) .  هنگام کار با دستگاه سنگ تراشی ، ماسک یا دستگاه تنفس و محافظت از گوش استفاده کنید . چیزی به لباس خود وصل نکرده باشید که بتواند در چرخ آن گیر بیفتد. چرخ سریع می چرخد ​​و می تواند شما را به سمت خود بکشد!

مشکلاتی که در حین جوشکاری CO2 با آن مواجه هستید

بهتر است قبل از شروع جوشکاری به اندازه کافی تمرین کنید تا هر بار جوشکاری قابل اطمینانی را انجام دهید ، در صورت وقوع مشکل بعد از اولین توقف نگرانی نداشته باشید. برخی از مشکلات رایج عبارتند از:

 • عدم وجود گاز محافظ کافی خروجی از تفنگ در اطراف جوش. می توانید بگویید چه زمانی این اتفاق می افتد زمانی که جوش شروع به پاشیدن توپ های کوچکی از فلز می کند ، و رنگ های تند قهوه ای و سبز را رویت می کنید . فشار گاز را بالا ببرید و ببینید که آیا به شما کمک می کند یا خیر.
 •  جوش ایجاد شده مواد شما را می سوزاند. این مورد در اثر جوشکاری با قدرت بیش از حد ایجاد می شود. برای حل این مشکل ولتاژ خود را کم کنید و مشکل از بین می رود.

رفع مشکل تشکیل سیم ذوب شده در نوک تفنگ جوش CO2

گاهی اوقات اگر خیلی نزدیک به مواد خود جوش بزنید یا  گرمای بیش از حد ایجاد کنید ، نوک سیم خودش را در نوک تفنگ ذوب می کند  . در این حالت یک گوی در نوک اسلحه تشکیل می شود . مطمئنا می دانید دلیل این امر چیست چون سیم دیگر نمی تواند از نوک اسلحه خارج شود . رفع این مسئله بسیار ساده است فقط با انبردست روی حباب بکشید.

جوش حباب شده در نوک تفنگ

اگر با این کار مشکل حل نشد دستگاه را خاموش کنید و نوک آن را عوض کنید . مراحل بسیار دقیق عکس زیر را دنبال کنید تا ببینید که چگونه این کار انجام می شود.

 • محافظ سرک تفنگ جوش را شل کنید .
 • نوک خراب شده جوش را جدا کنید.
 • نوک جدید را در جای خود تعبیه کنید.
 • سرک آن را بپیچید و سفت کنید.

با گیر کردن سیم در دستگاه جوش CO2 چه کنیم؟

بعضی اوقات سیم پیچ می خورد و حتی در صورت باز بودن نوک ، شلنگ یا تفنگ نیز کار نمی کند . به داخل دستگاه جوش خود نگاهی بیندازید. قرقره و غلطک ها را بررسی کنید زیرا گاهی اوقات سیم می تواند در آنجا گیر کند و نیاز است تا دوباره شلنگ و تفنگ جوش به حالت اول  برگردد تا باز هم بدرستی کار کند. اگر این مورد اتفاق افتاد ، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • واحد را از برق بکشید.
 • جمع شدگی را در قرقره پیدا کنید .
 • سیم را با استفاده از سیم چین ببرید .
 • تمام سیم های اضافی را از نوک تفنگ بیرون بکشید .
 •  به کشیدن ادامه دهید مطمئنا زیاد طول خواهد کشید.
 • سیم را دوباره روی غلطک بپیچید .
 • چک کنید که سیم بدرستی به دور غلطک پیچیده شده باشد.
 • ماشین را روشن کنید. ماشه را فشار دهید . برای مدتی آن را نگه دارید تا سیم از نوک تفنگ خارج شود . این کار ممکن است بنابر طول شلنگ 30 ثانیه طول بکشد .

دستگاه جوش را از برق بکشید

جمع شدگی سیم را در قرقره پیدا کنید

آموزش جوشکاری co2

آموزش جوشکاری co2

آموزش جوشکاری co2

آموزش جوشکاری co2 به پایان رسید، جوشکاری لذت بخشی داشته باشید.

منابع : instructableskingsofwelding

از اینکه این مقاله را مطالعه نمودید متشکریم. اگر انتقاد و پیشنهادی پیرامون این مطلب دارید در قسمت نظرات، پذیرای سخنان شما هستیم.

6 دیدگاه در “آموزش جوشکاری Co2 فقط در چند گام

 1. سلام.
  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دست اندرکاران شرکت وینر از شما بابت این آموزش خیلی خیلی متشکرم.
  بنده یه دستگاه جوش co2 کوچیک ولی خیلی قوی نیاز دارم چی دارید و برام پیشنهاد میکنید.

  1. Admin گفت:

   سلام و احترام
   با شرکت تماس بگیرید دوستان بخش فروش راهنماییتون میکنن

   1. مرتضی گفت:

    سلام و عرض ادب احترام . بزرگوار سوال در مورد سیستم الکترونیکی جوشco2 دارم در دستگاهای ۳کاره سیستم الکترونیکی یکی هسته منظورم از یک مدار الکترونیکی برای ۳نوع جوش استفاده میشه؟ سوال دوم مدار الکترونیکی از چه نوع هست (IGBT)استفاده میشه؟از چندتای هسته؟ ممنون از شما

    1. مدیر سایت گفت:

     سلام خدمت شما
     با شرکت تماس بگیرید کارشناس مربوطه به خوبی راهنماییتون میکنن

 2. احمد شهسواری پور گفت:

  عالی

  1. مدیر سایت گفت:

   درود و سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *