مقالات

آموزش جوشکاری به عنوان سرگرمی

آموزش جوشکاری فرآیند گرم کردن و اتصال قطعات فلزی به یکدیگر است. در حالی که این یک مهارت ضروری برای هر کسی در زمینه فلزکاری است ، می تواند یک سرگرمی فوق العاده سرگرم کننده و خلاق نیز باشد. می توانید از جوشکاری برای ساخت پروژه های هنری یا برای تعمیر کار در خانه استفاده کنید. قبل از بیرون رفتن و خرید اولین دستگاه جوش، مهم است که تحقیق خود را انجام داده و دقیقاً بدانید که چه کاری انجام می دهید. خواندن و تماشای فیلم به صورت آنلاین ممکن است اصول اولیه را به شما نشان دهد ، اما ایمن ترین و موثرترین راه برای یادگیری استفاده از کلاس یا صحبت با جوشکار حرفه ای باتجربه است.

آموزش جوشکاری1

نکات مهم در آموزش جوشکاری

1- در یک محل تهویه مناسب کار کرده و وسایل ایمنی را بپوشید.

شما باید در محلی کار کنید که هوا به خوبی تهویه شود،استنشاق دود مضر از دستگاه جوش خاص خطرناک و ناسالم است. پنجره ها و درها را باز کنید تا از تهویه مطبوع اتاق اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این ، قبل از شروع جوشکاری ، حتماً تمام وسایل ایمنی را بپوشید.

2- تصمیم بگیرید که کدام سبک جوشکاری را می خواهید انجام دهید.

اگر دوره یا کلاس را گذراندید ، باید به تکنیک جوشکاری و دستگاهی که قبلاً از آنها استفاده کرده اید بچسبید. اگر با استفاده از روشهای مختلفی تمرین کرده اید ، روشی را که دوست دارید بهترین انتخاب است. دو روش متداول برای مبتدیان، جوشکاری MIG و جوشکاری قوس الکتریکی است که به آن جوشکاری چوب نیز گفته می شود. تجهیزات جوشکاری استیک و میگ نسبت به روشهای دیگر ارزان تر و آسان تر است.

نکته :

جوشکاری TIG که در غیر این صورت به عنوان جوشکاری قوس الکتریکی تنگستن (GTAW) شناخته می شود و جوشکاری شده با شار، اشکال پیچیده تری از جوشکاری دارند که در صورت شروع کار باید از آن جلوگیری کنید.

3- قبل از کار بر روی یک پروژه واقعی ، جوشکاری روی قراضه را تمرین کنید.

قبل از تلاش برای جوش دادن 2 قطعه فلز با هم برای یک فرایند جوشکاری، ایجاد “مهره” یا جوشکاری روی قطعات فلز را تمرین کنید. این باعث می شود که شما با استفاده از دستگاه جوش سازگارتر شوید و مهارت کسب کنید و این امر به شما در دستیابی به جوش های محکم تر کمک می کند.

4- به دنبال کلاس های آموزشی جوشکاری در مراکز اجتماع و هنر باشید.

به صورت آنلاین یا در وب سایت جامعه محلی یا مرکز هنری خود جستجو کنید تا ببینید که آیا کلاس های جوشکاری مقدماتی در دسترس است. این دوره ها قبلاً یک کارگاه و تجهیزات را برای شما تنظیم کرده اند ، بنابراین لازم نیست خودتان آن را بخرید ، و دستورالعمل های مقدماتی را ارائه می دهید که می تواند به شما در شروع کار آموزش جوشکاری کمک کند.

5- اگر نمی توانید برای کلاس ثبت نام کنید ، با جوشکارهای محلی در منطقه خود صحبت کنید.

اگر هیچ مرکز و مدرسه ای در سطح جامعه کلاس های جوشکاری را ارائه ندهد ، یا شما قادر به پرداخت هزینه آنها نباشید ، ممکن است جوشکارهای محلی مایل باشند این مهارت را به شما نشان دهند. شرکت های جوشکاری یا ساخت فلز را در نزدیکی خود جستجو کنید و سپس با آنها تماس بگیرید. به آنها بگویید که شما علاقه مند به بازدید از کارگاه آنها هستید. یک زمان و تاریخ برای بازدید از آنها ترتیب دهید ، سپس در حین انجام تور علاقه خود را ابراز کنید. شرکت های جوشکاری و ساخت فلز غالباً تورهایی را به صورت رایگان ارائه می دهند.اگر می خواهید فرایند جوشکاری را یاد بگیرید ، از سازندگان فلز سؤال کنید که آیا می توانید شاگرد باشید یا به عنوان همکار زیر دست آنها کار کنید.

6- برای یادگیری تکنیک های معمول جوش ، آموزش های ویدیویی را به صورت آنلاین تماشا کنید.

شما می توانید از YouTube برای ارائه دانش تکمیلی برای کلاسهایی که می گذرانید یا تکنیک های مختلف جوشکاری استفاده کنید. از آنجا که جوشکاری می تواند خطرناک باشد ، شما باید قبل از شروع کار خود ، تحت نظارت یک جوشکار باتجربه تمرین کنید.

7- مقالات و کتابهای مربوط به نحوه جوش را بخوانید.

برای مطالعه مقالات و انتشارات مربوط به جوشکاری می توانید به وب سایت انجمن جوشکاری مراجعه کنید. کتابهای جوشکاری مشهور شامل جوشکاری: اصول و کاربردهای لری جفوس ، مرجع جیبی جوشکاری Audel توسط جیمز ا. برومباوگ و رکس میلر و ملزومات جوشکاری ویلیام ال گالروی جونیور و فرانک ب مارلو ، فقط برای ذکر چند مورد است. اگر می خواهید دانش خود را از شیوه ها و تکنیک های مختلف فرایند جوشکاری تقویت کنید، این کتاب ها و مقاله ها را بخوانید.

جمع بندی

به صورت کلی شما می توانید آموزش جوشکاری را به عنوان سرگرمی یا یادگیری مهارت جدید دنبال کنید. برای انجام این کار ویدیو و کلاس های آنلاین نیز در کنار مراجعه به جوشکار حرفه ای کار آمد می باشد. برای انتخاب نوع جوشکاری مورد نظر حتما دقت کنید که از بهترین انواع جوشکاری برای شروع کار استفاده کنید. جوشکاری MIG و جوشکاری قوس الکتریکی از جمله بهترین انواع جوشکاری هستند. این را به حافظه بسپارید که اولین کار برای جوشکاری حفظ امنیت شما است و ایمنی محل کار شما حرف اول را می زند.

منبع:  wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *